Problemy żołądkowe przy stosowaniu antybiotyku Klarmin

Bralam na stan zapalny gardła Klarmin. Po 2 dawkach wystąpiła u mnie biegunka mimo stosowania probiotyku. Wzięłam 5 tabletek (2,5 dnia terapii) i odstawilam antybiotyk po konsultacji. Od 2 dnia biorę Nystatyne. Biegunki uspokaja trochę węgiel, ale męczą mnie okropne gazy, jadło wstręt i przelewanie. Ostatnią dawkę Klarminu wzięłam przedwczoraj wieczorem. Kiedy mogę liczyć na polepszenie? Za tydzien wylatuje z kraju, co powinnam jesc? Ps. Choruję na przewlekle zapalenie zoladka i dwunastnicy

- zapewne po kilku dniach wszystko wróci do normy, proszę nadal zażywać probiotyki
Za tydzien wylatuje z kraju, co powinnam jesc?
- dieta lekkostrawna przez najbliższy tydzień