Próby odstawienia Clonazepanu

witam,od 20 lat biore clonazepan,amitryptiline i pernazyne,proba odstawienia clonazepanu nie powiodla sie,zauwazylam ze moj stan sie pogarsza,ostatnio nie zazylam na noc owych lekow z powodu wyjazdu,nastepnego dnia trzeslam sie cala,a co najgorsze,nie moglam normalnie sie poruszac,nogi zrobily sie jak kolki,dopiero nastepnego dnia po zazyciu tabletek wszystkie dolegliwosci przeszly,bardzo sie boje co bedzie dalej zazywajac te leki,boje sie teraz wychodzic z domu,prosze o rade/

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Clonazepam to lek uzależniający - stąd trudność w jego odstawieniu. Sugeruję konsultację ze specjalistą psychiatrą, który pokieruje dalszym leczeniem, w tym ew. odstawieniem clonazepamu.