Promieniujący ból brzucha po wykryciu guza na trzustce a dalsze leczenie

Dzien dobry mam pytanie i prosila bym o pomoc u przyjaciela wykryto guza na trzustce 10 stycznia idzie do szpitala od paru dni boli go brzuch czasmi ma uczucie dretwienia bul promieniuje do pachwiny miedzy jadrami a noga co to moze znaczyc czy powinien wczesniej zglosic sie do lekarz czy cos z tym guzem sie dzieje bo wczesniej nic go nie bolalo proze o odpowiedz i z gory dziekuje

Witam! Niestety guzy trzustki są chorobami niezwykle podstępnymi i przez długi czas nie dają żadnych dolegliwości. Wszystkie opisane objawy najprawdopodobniej wynikają z obecności zmian w trzustce. Jeśli będą się nasilały, proszę zgłosić się do lekarza jeszcze przez wizytą w szpitalu.