Prośba o interpretację RTG płuc u 43-latki
Mam 43 lata prosze o interpretcje wyniku RTG pluc: pola plucne bez zageszczen,w rzucie lewej wneki dosc dobrze ograniczony cien 15mm o niejednorodnej gestosci, niewielkie zrosty oplucnowo-przeponowe po stronie lewej, sylwetka serca niepowiekszona, aorta miazdzycowa.Bardzo prosze o opinie na ten temat.

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
79 poziom zaufania
Zrosty opłucnowo przeponowe to najprawdopodobniej pozostałość po zapaleniu płuc. Obraz nie sugeruje czym może być opisywany cień. Należałoby poszerzyć diagnostykę np o TK. Sugeruję wizytę u pulmonologa.
Pozdrawiam.