Przewlekłe zakażenie HCV

6 lat lat temu przewlekłe zakażenie HCV, po leczeniu 24 tyg minus. Uzyskana trwała odpowiedz wirusologiczna. W czasie choroby oraz leczenia wszystkie wyniki w normie, usg norma, biopsja gradus A2 fibrosis F2. Aktualnie wszystkie wyniki oraz usg w normie. Czasami odczuwam ból w okolicy wątroby na co zażywam Essentiale forte. Czy wymagana jest dalsza diagnostyka lub postępowanie ? Np fibroscan ? Jak wyglada sprawa spożywania alkoholu.?

Lek. Tomasz Budlewski

alkohol jest raczej przeciwwskazany. prosze koniecznie udac sie do lekarza hepatologa - konieczna jest odpowiednia kontrola.