Przyczyny zmiany hiperintensywnej w obrazie MRI głowy

Witam serdecznie.Czy statystycznie rzecz biorąc zmiany hiperintensywne w obrazach mri głowy ludzi w średnim wieku maja etiologie naczyniowa czy sa powodem powazniejszych chorob typu sm?

Nic nie można niestety powiedzieć, bo nie wiadomo które obszary charakteryzują się hiperintensywnym sygnałem czy w jakich sekwencjach się je stwierdza. Wg zmodyfikowanych kryteriów McDonalda,do potwierdzenia radiologicznych cech SM wymagany jest dosyć charakterystyczny obraz MR. Proponuje pokazać dokładny opis wykonany przez lekarza radiologa neurologowi.