Przyjmowanie leków hormonalnych a wynik badania TSH

witam choruję na hashimoto, od roku biorę euthyrox 25 w tygodniu i 50 w wekendy. Ostatnio robiłam badania i miałam następujące wyniki anty tpo 425, tsh 0,606, ft3 1,11 natomiast ft4 3,33. Chciałam się zapytać czy nie mam za wysokiej dawki leków skoro tsh zeszło tak nisko. Boję się żeby nie popaść w nadczynność.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, z wynikami badań proszę zgłosić się do lekarza kierującego na badanie / endokrynologa. TSH w leczeniu Euthyroxem powinno być niskie, znaczenie mają poziomy FT3 i FT4 - nie podano jednostek / norm, ale niezależnie od nich i tak w przypadku obu hormonów występuje niedoczynność tarczycy i rozważyć trzeba zwiększenie dawki.