Przyjmowanie leku Nystatyna a ryzyko zapłodnienia

witam mam pytanie 24 X miałam okres moje cykle maja 28 dni 17 cyklu dostałam zapalenia pochwy pani dr. przepisała mi nystatynę czy jest szansa że doszło do zapłodnienia z góry dziękuje za odpowiedz

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zapłodnienie zależy od daty stosunku, a nie dnia rozpoczęcia farmakoterapii.
Jeśli współżyła Pani w dni płodne to jest szansa, że doszło do zapłodnienia.