Rehabilitacja niemowlaka urodzonego w 37 tyg. ciąży

bardzo proszę o poradę. mój syn urodził się w 37tyg. jest pod kontrolą pediatry który twierdzi,że z chłopcem jest wszystko w porządku.neurolog także nie widzi w nim nic złego a w poradni dziecięcej stwierdzili, że dziecko jest krzywe i trzeba rehabilitować. teraz ma 4 mies. ładnie trzyma główkę, przekręca się z brzuszka na plecy i z pleców na bok jak się złapie za rączki. tylko częsta ma ściśnięte piąstki z kciukiem do środka ale nie cały czas. czy rehabilitacja jest naprawdę potrzebna???

Decyzje o konieczności rehabilitacji podejmuje wyłącznie neurolog.
Jeżeli takową zaleci trzeba synka rehabilitować.
Zaciśnięte piąstki najczęściej są fizjologia oczywiście przy braku innych niepokojących objawów.i takie ułożenie dłoni u niemowląt nie powinno być interpretowane-co niestety robi się nagminnie- jako objaw niepokojący i chorobowy.

Pozdrawiam ciepło

objawy, które Pani opisuje mogą świadczyć o nieprawidłowym jeszcze napięciu w obrębie dłoni, jeśli tak jest przerwanie rehabilitacji może spowodować utrwalenie tego napięcia i trudności w późniejszym wieku choćby w nauce pisania