Ropna krosta pod pachą i powiększenie sutka u niemowlaka po szczepieniu

Witam moja córeczka po otrzymaniu szczepionki BCG miała odczyn poszczepienny. Pod pachą pojawił się guz wielkości jaja przepiórczego towarzyszyło temu powiększenie sutka lewego. Guz zmniejszył się i pojawiła się krostka która pękła. Po jakimś czasie sutek się zmniejszył a rana zagoiła. Gdy córka skończyła 10 miesięcy sutek znów się powiększył a po tygodniu pod pachą pojawiła się ropna krosta, która jeszcze nie pękła. Gdzie się z tym udać i czemu znów zbiera się ta wydzielina?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się z dzieckiem do lekarza pediatry, po wstępnym badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.