Rozdwajanie paznokci a utwardzanie

bardzo rozdwajają mi się paznokcie .nie pomagają żadne utwardzacze -dlaczego i co mm robić

Witam Panią,

Stosowanie zewnętrznie preparatów na wzmocnienie paznokci nie przynosi efektu jeśli przyczyny leżą wewnątrz organizmu.
Proponuje udać się na początek do internisty wykonać morfologię i zbadać poziomy hormonu tarczycy TSH jak i FT3, FT4. Problemy z tarczycą jak i osłabienie organizmu powodować mogą kruchość, łamliwość i rozdwajanie paznokci.

Pozdrawiam