Nadmierne wypadanie włosów i rozdwajanie paznokci

Od pewnego czasu zaczeły bardzo wypadać mi włosy (można by powiedzieć że garściami) oraz rozdwajać się paznokcie. Jestem przerażona bo paznokcie zawsze miałam twarde a włosy w bardzo dobrej kondycji. O czym to może świadczyć? Czy powinnam zrobić jakieś badania?

Proszę rozważyć wykonanie badań : morf, poziom żelaza i ferrytyny , TSH , DHEA.
Po wykonaniu badań proponuję stosowanie suplementów diety typu Amoccon, Anacaps. Wypadanie włosów i pogorszenie stanu paznokci często związane jest z brakiem witamin, stresem i zaburzeniami hormonalnymi, dieta odchudzającą. Najkorzystniej skonsultować się z dermatologiem i endokrynologiem. Bardzo dobre efekty w szybkim zahamowaniu wypadania włosów dają zabiegi mezoterapii igłowej i osocza bogatopłytkowego.