Rozstanie a chęć powrotu do partnerki

Witam mam problem po 5 latach zwiazku rozstałem się z dziewczyna, Mamy po 19 lat zwiazek układał nam się dobrze wiaodmo były problemy ale zawsze z nich wychodzilismy razem. Uprawialismy sex dosyc czesto planowalismy w przyszlosci slub , a tu nagle ona powiedziała ze to troche za długo trwa i jej uczucie juz wygasa. Nie moge sobie poradzic po rozstaniu, pisałem do niej zmieniła nr tel , Mineły dwa tygodnie od rozstania a ja ciagle o niej mysle , chciałbym zeby wrocila bo bardzo ją kocham

Dzień dobry!

Serdecznie współczuję Panu trudnej sytuacji. Od Państwa rozstania minął bardzo krótki czas, więc to naturalne, że Pana emocje z tym związane są bardzo silne, przeżywa Pan smutek, tęsknotę i trudno jest skupić myśli na czymkolwiek innym.

Zachęcam do rozmów z dziewczyną i dojaśnienia sytuacji (jeśli okaże się to możliwe i jeśli czuje Pan, że mogłoby to Panu pomóc), wzajemnemu pocieszeniu się, a także rozważeniu, czy jest możliwa zmiana decyzji dziewczyny, powrót do siebie po jakimś czasie przerwy itp.

Niestety, nie mamy wpływu na decyzje i uczucia innych osób, dlatego jest także możliwe, że Pana partnerka podjęła decyzję o rozstaniu świadomie i nie zmieni już zdania. Pogodzenie się z tym nie jest łatwe, ale możliwe. Jeśli Wasze rozstanie okaże się ostateczne, proszę zapewnić sobie w tym trudnym czasie obecność i wsparcie bliskich.

Pozdrawiam!

Pogodzenie się z rozstaniem, szczególnie, że nie była to Pana decyzja, często bywa trudnym, bolesnym procesem, który wymaga czasu. Jest to w tym sensie podobne do żałoby po stracie. Akceptacja tego, że dla dziewczyny coś się zakończyło i że Pana uczucie nie ma szansy na realizację (a tym samym dobrze by było, gdyby uległo wygaszeniu), pozwoli Panu zwrócić się ku przyszłości. Jeśli jest Panu bardzo trudno- można skonsultować się z psychologiem. Kilka sesji przyniesie wsparcie, odbudowę poczucia własnej wartości, pewności siebie, zaufania do ludzi.