Rozstanie z dziewczyną cierpiącą na nerwicę lękową

Niedawno dziewczyna rozstała się ze mną po prawie 5 latach związku. Prawdopodobnie spowodowane to było tym iż cierpi ona na nerwicę lękową, a ja chyba nie do końca rozumiałem jej odczucia, a gdy w końcu dowiedziałem się że chodzi o trudne relacje z ojcem było już za późno. Mieszkamy razem (studia) więc z jednej strony ciężko będzie mi znieść to że nie jesteśmy razem, a z drugiej będę chciał jej pomóc. Co powinienem zrobić? Zostawić ją samej sobie, czy przedsięwziąć jakieś kroki?

Witam. Nic na siłe. Skoro nie chce to trzeba uszanować, ale też może jest rozbita i miłoby jej było gdyby widziała Pana zainteresowanie.
Magdalena Brabec

Wszystko zależy od tego, jak obecnie wygląda Państwa relacja i jak Pan ją widzi w przyszłości. Czy pogodził się Pan z rozstaniem i pomoc, będzie faktycznie wyrazem chęci niesienie wsparcia, czy bardziej przekonania dziewczyny do powrotu? Ważne przede wszystkim, żeby sam przed sobą miał Pan jasność co do swoich potrzeb i oczekiwań, a wtedy łatwiej będzie Panu podjąć decyzje, co dalej.