Rozwój dziecka w wieku 13 miesięcy

ile powinno miec dziecko miesięcy aby samodzielnie usiąść z pozycji lezącej na pleckach?i co to znaczy jesli dziecko nie potrafi majac 13 mieisecy?

Piotr Pilarski

Taką czynność dzieci wykonują ok7-8 miesiąca. Sugeruję kontakt z pediatrą.

Pozdrawiam.

"Widełki" rozwojowe są różne, ale zazwyczaj panuje zgoda, że dziecko unosi się do postawy siedzącej już około 5-6 miesiąca, około 8-9 miesiąca siada już bez większych problemów. 13 miesięcy to rzeczywiście dość sporo czasu ponad "rozwojowe widełki", co może świadczyć o zaburzonym rozwoju psychomotorycznym, lub o problemach neurologicznych. Proszę zgłosić się do pediatry. Pozdrawiam.