Ryzyko powikłań po podaniu szczepionki Prevenar13

Po jakim czasie podania szczepionki Prevenar13 mogą wystąpić powikłania groźne dla zdrowia i życia. Lekarz rodzinny nie poinformował mnie o ryzyku i nie wiem czy podawać 2 ostatnie dawki, bo córka już 2 dostała.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli dziecko nie zareagowało negatywnie na 2 pierwsze dawki to ryzyko wystąpienia działań niepożądanych przy następnych jest niewielkie. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do lekarza.