Ściemnienie zęba u 3-latka po upadku na twarz

Po upadku na buzię u 3 letniego Syna ściemniał ząbek ,podejrzewam,że jest martwy,dentysta zaproponował rozwiercenie tego ząbka ,czy można tego uniknąć?moje dziecko panicznie boi się dentysty i nie chce otworzyć buzi u dentysty więc rozwiercenie tego ząbka wydaje mi się niewykonalne

Jeżeli ząb nie boli i nie ma żadnych zmian widocznych na dziąśle (tzn. przetoka ropna, ropień), można zęba zostawić tak jak jest. U dzieci bardzo często takie zęby nie dają żadnych objawów ani stanow zapalnch aż do momentu ich samoistnego wypadnięcia przy wymianie uzębienia na stałe. Ząb pozostanie przebarwiony.

Witam. Jeśli ząbek nie ma próchnicy i nie powoduje żadnych dolegliwości nie ma potrzeby go rozwiercać. Nawet jeśli miazga obumarła, to nie jest zakażona ( nie kontaktowała sie z żadnymi bakteriami). Chyba żeby synek zaczął narzekać - wtedy trzeba będzie ząb otworzyć.

Witam.
Otwarcie zęba to jedyny sposób na odbarczenie powstałego podczas upadku wylewu do komory zęba. Następstwem czego będzie zgorzel, co spowoduje obrzęk ropień i dolegliwości bólowe.W konsekwencji trzeba będzie otworzyć zęba. Lepiej ustrzec dziecko przed dolegliwościami bólowymi.
Pozdrawiam