Skrócenie przerwy w przyjmowaniu antykoncepcji a skuteczna ochrona

Witam. Włąsnie skończyłam drugie oppakowanie microgynonu. Przed tym opakowaniem sróciłam przerwę o jeden. Moje pytanie brzmi: czy mimo tego skrócenie, w trakcie przerwy po drugim opakowaniu byłam zabezpieczona? chodzi o 5 dzień. I kolejne: czy przerwe przed 3 opakowaniem musze rowniez skrocic o 1 dzien?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
Tak, jest Pani zabezpieczona. Antykoncepcję należy przyjmować zgodnie z zaleceniami ginekologa i dotyczy to również okresu przerwy.