Sposoby na zmniejszenie ilości płynu preejakulacyjnego

Witam, moje pytanie tyczyć się będzie płynu preejakulacyjnego. Niestety ale jestem jedną z tych osób, u których ten płyn wydziela się dość obficie podczas nawet najmniejszego podniecenia (przykładowo podczas pocałunków z narzeczoną). W związku z czym mam takie pytanie. Czy jeśli przed rozpoczęciem przykładowo gry wstępnej będę się masturbował w celu zmniejszenia podniecenia, czy to spowoduje zmniejszenie ilości wydzielanego preejakulat podczas gry wstępnej? Proszę o rozwiniętą odpowiedź.

Dzień dobry.

Wydzielanie płynu preejakulacyjnego podczas podniecenia jest naturalnym zjawiskiem fizjologicznym, podobnie, jak lubrykacja pochwy u kobiety - a służy ułatwieniu potencjalnego współżycia. Ilość tego płynu bywa różna, najczęściej zależy od stanu podniecenia i częstotliwości współżycia mężczyzny.
Odpowiadając na Pana pytanie: Prawdopodobnie masturbacja i wytrysk przed rozpoczęciem gry wstępnej z partnerką może mieć wpływ na zmniejszenie ilości wydzielanego płynu, jednak przyznać trzeba, że takie postępowanie wydaje się być dość dziwaczne, a dodatkowo trudne "technicznie".
O wiele prościej odpowiedzieć na pytanie, z jakiego powodu ta "dysfunkcja" przeszkadza Panu i czy przede wszystkim przeszkadza Pana narzeczonej? W jakimś bowiem sensie wydzielany płyn preejakulacyjny i jego ilość jest swoistym "komplementem" dla kobiety - świadczy bowiem o tym, że jest ona dla mężczyzny atrakcyjna i pożądana.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Ilość preejakulatu jest cechą indywidualną i zazwyczaj nie świadczy o żadnych stanach chorobowych. Skoro jest to zjawisko fizjologiczne, prawidłowe, to nie stosuje się sposób zmieniania go.

To, czy częstsze kontakty seksualne lub wcześniejsza masturbacja przed zbliżeniem, będzie miała wpływ na późniejszą objętość preejakulatu, może Pan sprawdzić jedynie eksperymentując właśnie w ten sposób i obserwując.

Pozdrawiam!