Stosowanie leków na podwyższone ciśnienie

Panie doktorze-biorę 2 razy dziennie concor przez okres półtora roku czy mogę zmienić lek na inny. Mam 59 lat. Ważę 84 kg. Wcześniej nie miałam podwyższonego ciśnienia tętniczego. Od 2 lat leczona jestem taflotenem (kr.do oczu )gdyż stwierdzono u mnie jaskrę kata otwartego. Moje pytanie rodzi się stąd, że mam przynajmniej jeden raz w m-cu mam zwyżkę ciśnienia i muszę użyć kaptopril w dawce 25 mg. prosze o odpowiedż. z góry dziękuję Teresa z Ciechanowa

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani nie może Pani sama modyfikować leczenia. Konieczna jest wizyta u kardiologa prowadzącego. Proszę umówić się na wizytę i prowadzić dziennik pomiarów ciśnienia tętniczego ( pomiar kilka razy dziennie), co ułatwi lekarzowi podjęcie właściwej decyzji. Pozdrawiam