Stosowanie leków na zapalenie zatok

Witam, Od jakiegoś czasu leczę się DYMISTĄ na zapalenie zatok oraz spływającą gęstą wydzielinę z nosa, która niestety zatrzymuje mi się w gardle i zaczyna mnie dusić, ponieważ nie mogę nabrać wtedy powietrza, gdy chce przełknąć wydzielinę. Wczoraj byłem u laryngologa, który przypisał mi: Erdomed 2x przez 10 dni, PectoDrill 1x do ssania po śniadaniu, Clatre 1x1 oraz Singulair 1x1 na noc. Chciałbym się dowiedzieć czy mam brać te wszystkie leki na raz czy dopiero jak któryś skończę to następny?

z mojego doświadczenia Dymista jest słabo działającym sterydym. Polecam jakiś mometazon rano po 2 dawki. leki pozostałe mogą być.