Stosunek przed okresem i antykoncepcja awaryjna a ryzyko ciąży

Jaka jest ryzyko, że zaszłam w ciążę 27 dnia cyklu, stosunek bez zabezpieczenia,1 dzień przed planowaną miesiączką? po około 18 godzinach zażyłam pigułkę awaryjną ellaOne, czy mam się czego obawiać?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. W opisanym przypadku prawdopodobieństwo ciąży jest równe zero. Tabletka"po" była niepotrzebna. Stosunek miał miejsce wiele dni po owulacji czyli w dzień niepłodny.