Świąd i suchość dłoni a wyniki badań diagnostycznych

Od 3mies swędzi mnie skóra na twarzy, dłoniach i przedramionach, obojczykach, czasem brzuch. Dłonie mam bardzo suche, popękane. Nie mam wysypek ani plam. Nigdy wcześniej nie miałam takiego problemu. Nie zmieniałam kosmetyków ani stylu żywienia. Wyniki krwi w normie, enzymy trzustkowe również, wyniki reumatoidalne także. Mam też bardzo czerwone gardło a w nim małe, kaszkowate, przezroczyste krosteczki i lekko powiększone migdały. Wyniki z wymazu na bakterie i grzywy w normie. Proszę o pomoc!

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuje udać się do lekarza dermatologa lub lekarza rodzinnego, który po zebraniu wszystkich wyników będzie mógł coś więcej powiedzieć. A czy były oznaczane enzymy wątrobowe?

Aleksander Ropielewski

Niestety objawy są mało specyficzne i w świetle dotychczas wykonanych badań trudno jest postawić jednoznaczną diagnozę. Jedyne co mogę poradzić ww tej sytuacji to kontakt z dermatologiem lub reumatologiem.