Świąd odbytu a obecność owsików

Witam problem polega na tym ze od 13-15.11.2015 swędział mnie odbyt po tych dniach przestało w dniu 18 zauważyłem jedną larwę owsika tylko jedną , na drugi dzień byłem po receptę na lek pyrantelum polpharma i tego samego dnia aż do dzisiaj 22.11 nie zauważyłem w kale żadnych owsików czy to znaczy ze ich już nie ma ? Od 15 stego nic mnie nie swędzi śpię normalnie . I jakie działanie ma ten lek podany w temacie jak szybko działa o jaka jest jego skuteczność ?

Aleksander Ropielewski

Lek działą w ciągu doby od przyjęcia. Równie ważne co stosowanie leku jest wymiana lub gotowanie całej bielizny, pościeli i przedmiotów z którymi mogły mieć kontakt pasożyty.