Szczepienia dla kobiet w ciąży

proszę o udostępnienie... Witam, mieszkam w UK, jestem obecnie w 36 tyg ciąży, na wizycie z położną pytano mnie czy w ostatnim czasie (prócz dzieciństwa) byłam szczepiona na krztusiec i grypę? Odpowiedziałam że nie a położna że jutro mam spotkanie z lekarzem rodzinnym i mnie zaszczepią bo są to niby przeciwciała dla dziecka i są potrzebne (gdyż w UK były zachorowania na krzrusiec)ale mam mieszane uczucia bo w Polsce nie słyszałam o szczepieniach dla kobiet w ciąży. Proszę o pomoc

Lek. Katarzyna Szymczak

Można szczepić kobiety w ciąży, szczepienie na grupie jest szczególnie wskazane, ci do krztusca zdania są podzielone.
Pozdrawiam