Szczepienia i biegunki u niemowlaka

Dobry wieczór, Córka po szczepieniu Rotarixem cierpiała na biegunki. pomógł delicol oraz odtsawienie od piersi na dwa dni i stosowanie bebilony pepti Dwa tygodnie był spokój. Potem całą rodzina chorowała na jelitówkę, a maleńka (wtedy 4 miesiące) zaczęła mieć brzydkie kupki, które potem przemieniły się w krwawe biegunki. Stan się pogorszył po podaniu Enterolu. Teraz nie karmię piersią (odciągam mleko) i znów jest wszystko dobrze. Co mam robić? Chciałabym powrócić do karmienia. Czy odraczać szczepienia?

Aleksander Ropielewski

Proszę próbować stopniowo karmić córkę mlekiem matczynym i obserwować reakcję. Jeżeli stan zdrowia córki jest dobry (z opisu wynika, że obecnie tak jest) to nie ma potrzeby przekładać szczepień.