Tiki u 8-letniego chłopca występujące jesienią i zimą - czy to może być związane właśnie z tym okresem?

Chłopiec 8 lat. Tiki typu mruczenie pociaganie nosem .Występują tylko jesienią i zimą. Czy to może być spowodowanie właśnie tym okresem?

tak, ale w tym okresie nasilają się ekspozycje na pleśnie, grzyby,roztocza czyli ogólnie na kurz domowy. Zmienia się profil odżywiania. Zróbcie mu szeroki panel testów alergicznych z krwi w kierunku alergenów wziewnych i pokarmowych. Przed badaniami krwi odstawcie wszelkie leki u dziecka na 7 dni.