Torbiel na korzeniu w wyniku RTG zębów

Mialam zrobione zdjecie RTG górnej L6 ząb do leczenia kanałowego po włożeniu lekarstwa dwa dni później trzeba było ząb otwierać poniewaz wytworzyl sie ropien w tedy też mialam robione RTG dentystka pokazywala mi ze ciemna obwodka wokol korzeni to ropień. Teraz dowiedziałam się że ma torbiel na korzeniu co dziwne dentystak opierała sie na zdjęciu RTG zrobionym w dniu otwarcia zęba z tego wynika że torbiel pojawiła się w przeciągu 3 dni czy to jest w ogóle możliwe?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest obejrzeć zdjęcia i wykonać badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuje udać się do lekarza stomatologa.