Torbiel pajęczynówki a nowotwór

witam, mam ciagly lek przed rakiem,wszedzie sie onim slyszy, ogolnie czuje sie dobrze tylko mysli ze go mogę miec nie pozwalaja mi normalnie funkcjonowac, moja babcia zmarla na raka trzuski, natomiast mnie ciagnie maly wezel potyliczny na szyi jest juz pare lat natomiast w okresie jesienno zimowym sie nasila, w 2013 w listopadzie robilam usg w robilam rezonans odnosnie torbiela pajeczynowki blaszki czworaczej ktory mam ale lekarze mowia ze jest ok,ale jakie badania mozna zrobic odnosnie zdrowia

W znakomitej większości przypadków badania obrazowe (m.in. MRI = rezonans) są jedynymi, które mogą nam ocenić określony narząd, ale wykrywają jedynie już zaistniałe zmiany.
Badania profilaktyczne obejmują ocenę piersi, szyjki macicy, jelita grubego - pozwalają ustalić czy w tych miejscach kryją się zmiany wymagające leczenia.
We wszystkich innych przypadkach musimy opierać się na analizie objawów klinicznych - czyli wizycie lekarskiej.

Lekarze prowadzący wyznaczą ew. potrzebne badania!!! Póki co -proszę spać spokojnie i być pod stałą obserwacją onkologa!!!!! zż