Torbiel przegrody przezroczystej u półrocznego dziecka

Witam, Przez duże ciemię 3,5x3 córka w wieku 4,5 msc została skierowana na usg główki-wykazało torbiel przegrody przeźroczystej 10x8,do tego córka nie wydaje żadnych dzięków(nie gaworzy) jedynie puszcza bańki ze śliny. Pyt1.Czy ciemiączko rzeczywiście jest za duże? 2.Czy jest szansa, że torbiel tak duża jak na ten wiek się wchłonie i czy może być powodem jakiegoś upośledzenia? 3.Należy się martwić brakiem gaworzenia córka ma obecnie 6 ms?. 4.Powinnam się niepokoić o neurologiczne zdrowie córki?

Obecność torbieli przegrody przezroczystej nie ma związku i wpływu na neurorozwój

dziecka.I tego rodzaju torbiel nie rośnie !!Wiec wogóle o niej nie myślimy.

Trzeba udać się do neurologa dziecięcego ,który oceni neurorozwój córci.

pozdrawiam ciepło