Trądzik po porodzie

Moje dziecko skończyło 6 miesięcy od 2-go tygodnia pojawił się trądzik niestety nie był leczony do 3 mc ( konsultacja z pediatrą ) udałam sie do dermatologa ponieważ nie zniknął , używałam różnych maści ale dalej nie ma oczekiwanego efektu. Jest lepiej ale na policzka zostało parę krostek i czerwone plamki w miejscach gdzie były krostki. Zaprzestałam używania maści ponieważ skóra na policzkach zaczęła robić się czerwona nie wiem jak zregenerować skórę i nikt mi nie potrafi pomóc co mam robić..

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, czy dziecko jest karmione piersią, czy wykluczyła Pani wpływ spożywanych przez Panią pokarmów (przede wszystkim mlecznych) na nasilenie/zmniejszenie wysypki. Czy rozważono karmienie mlekiem modyfikowanym hipoalergicznym?