Trudności w nawiązywaniu kontaktów u 14-latka

Dzień dobry , jestem matką 14 letniego chłopca,który ma duże trudności w nawiązaniu kontaktów w grupie rówieśników.Nie ma kolegów,nie chce uczęszczać na dodatkowe zajęcia.Nie lubi wyrażać uczuć ,nie lubi bliskości.Jako dziecko zaczął uczyć się rozkładów tramwajowych na pamięć ,zna każdy model tramwajów i autobusów.Jest typem samotnika ,izoluje się .Nigdy nie był dociekliwy i nie pytań typu dlaczego po co?Nie lubi dyskutować ,a na zadane pytanie nie odpowiada ,nie lubi wyrażać swojej opinii .

Dzień dobry!

Aby postawić jakąkolwiek diagnozę (np. zaburzeń ze spektrum autyzmu) i zaproponować możliwe formy pomocy synowi, konieczny jest osobisty kontakt z psychologiem specjalizującym się w rozwoju dzieci i młodzieży.

Pozdrawiam!

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam,
Opisane przez Panią zachowania syna należałoby skonsultować z psychologiem dziecięcym. Czy syn ma jakikolwiek kontakt z innym człowiekiem? Czy ma choć jednego kolegę z którym nawiązuje kontakt? Czy ma Pani wrażenie, że żyje w swoim świecie?
Jeżeli odpowiedzi na te pytania świadczą o odgrodzeniu syna od świata trzeba udać się z synem na konsultacje.
Pozdrawiam,
Jadwiga Wojnicka