Twardy guzek pod obiema pachami

Wczoraj wyczulam pod obiema pachami pojedynczy guzek wielkosci ziarna grochu, twardawy raczej niebolesny , nie ma sladow zaczerwienienia. Mam 51 lat badalam piersi ale nie wyczulam podejrzanych guzkow (pomyslalam o najgorszym). Nigdy wczesniej nie mialam tego typow zmian pod pachami. Co to moze byc, nie chce panikowac i od razu umawiac wizyte u lekarza. Prosze o rade. Ewa

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn tego typu dolegliwości może być wiele. Jedną z nich jest tak jak Pani pisze "najgorsze". Proszę jednak zgłosić się na badanie lekarskie do ginekologa. Być może będzie konieczne wykonanie np. mammografii.