Uciążliwe dolegliwości ze strony układu pokarmowego

Dzień dobry, od kilku tygodni mam zestaw niepokojących i uciążliwych objawów, takich jak biegunka, wymioty, nudności, osłabienie, anemia (żelazo 50 i hematokryt poniżej normy) i gorączka. Dodam, że leczę się od 4 lat psychiatrycznie - obecnie zażywam Setaloft i Depakine, a jakiś miesiąc temu dość nagle odstawiłam Zalastę. Mam też od początku miesiączkowania bardzo nieregularny okres i mało krwawię. Przed okresem mam silne PMS (depresję, rozdrażnienie, płaczliwość, astenię, myśli samobójcze i rezygnacyjne) - za każdym razem. Po dostaniu miesiączki czuję się psychicznie świetnie - nawet przy złym samopoczuciu fizycznym. Bardzo proszę o poradę i sugestie co do diagnozy, ponieważ nie wiem do kogo się zgłosić i jakie badania wykonać.

Witam! Zaczęłabym od lekarza rodzinnego - on powinien rozpocząć diagnostykę wymienionych objawów - z przewodu pokarmowego i niedokrwistości. Zaburzeniami miesiączkowania powinien zająć się ginekolog - konieczne są badania hormonalne. Wskazana jest też wizyta u psychiatry i analiza aktualnego leczenia, zwłaszcza że - jak rozumiem - zmodyfikowała je Pani bez jakiejkolwiek konsultacji ze specjalistą. Pozdrawiam