Uczucie palących policzków i czerwienienie skóry na dekolcie

Od kilku dni mam uczucie palących policzków. Do tego jeszcze czerwieni się skóra na dekolcie. Mama zaproponowała by zmierzyć sobie ciśnienie, wyszło 130/90. Moja norma to 110/70. Faktycznie czułam się dziwnie. Przyjmuję Nebivol 5mg ćwiartkę tabletki codziennie rano od początku czerwca. Czy to może mieć ze sobą związek? Nigdy się nie czerwieniłam a teraz palą mnie policzki cały czas nawet w nocy. Jestem tym już zdenerwowana. Proszę o pomoc.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane zwyżką ciśnienia tętniczego. Nie można wykluczyć podłoża hormonalnego. Jeśli dojdzie do nawrotu dolegliwości to konieczna będzie wizyta u lekarza.