Uczucie samotności po rozwodzie

Witam trochę doskwiera mi samotność, jestem po rozwodzie. Od 3 lat jestem sama, a od 6 miesięcy szukam na portalach randkowych mężczyzny do stałego związku, lecz flirtuję z nimi i mnie to nie sprawia przyjemności. Jestem tym zniechęcona i zmęczona. Ci mężczyźni nie którzy mnie się nie podobają, i nie mogę się zdecydować. Dlaczego tak się dzieje. Wolę być ostrożna w wyborze partnera, ale też nie chce zmuszać się.

za malo danych by odpowidziec.odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Dzień dobry!

Szukanie miłości nie kieruje się żadnymi matematycznymi zasadami czy prawidłowościami. Czasami trafiamy na osobę, w której zakochujemy się i możemy stworzyć udany związek, nagle i zupełnie przypadkiem - a czasami nawet długotrwałe skrupulatne poszukiwania nie przynoszą oczekiwanego efektu.

Warto dać sobie czas i uzbroić w cierpliwość. Warto nawiązywać różnorodne relacje z ludźmi (być może także w realu, nie tylko w Internecie?), dać światu znać, że jesteśmy otwarci na miłość (często udane związki tworzą się w grupie znajomych lub przez znajomych-znajomych) - ale też nie szukać na siłę. Pomocny jest też (i nigdy nie zaszkodzi) rozwój własnej osoby, znalezienie nowej pasji, poznawanie nowych miejsc, nowych sportów, realizowanie dawno zapomnianych hobby itp. Z pewnością umili to Pani życie, poprawi nastrój, a może stać się też okazją do poznania interesującego mężczyzny.

Pozdrawiam!