Uderzanie w głowę przez 17-miesięczne dziecko

Witam mam 17 miesięcznego syna i niepokoji mnie pewna przypadłość. Jak syn się denerwuje albo mówi się jemu ze czegoś nie może to zaczyna bić się po głowie a jak coś trzyma w ręce to tym przedmiotem będzie się bił.mówię mu ze nie wolno to jest coraz gorzej.czym może być to spowodowane,dlaczego tak robi?

Piotr Pilarski

Wiele dzieci w tym wieku bije się po głowie, gdy się denerwuje. Nie potrafią w inny sposób poradzić sobie z frustracją. Jeśli poza tym rozwija się prawidłowo to nie jest to powód do niepokoju. Dobrze byłoby zastanowić się czy podstawowe potrzeby dziecka są zaspokajane takie jak potrzeba bezpieczeństwa, potrzeba kontaktu, potrzeba ładu i porządku. Z czasem takie objawy powinny ustąpić jednak mogą się utrzymywać nawet do 6 roku życia.

Pozdrawiam.