Urojenia na temat zdrady u starszej osoby

witam, mój ojciec 78 lat ma urojenia dot. zdrady mamy z mlodości. Zarzuca jej niewiernośc oraz to że dzieci są nie jego - mam trójkę rodzeństwa. Przy tym jest agresywny w stosunku do mamy. Całe życie żona była najukochańsza, dzieci wspaniałe.Zawsze byli dla nas przykładem małżeństwa, Ojciec nigdy nie przeklinał a naszą mamę i nas kochał ponad wszystko. Nie mamy możliwości aby go doprowadzić do neurologa ani psychiatry, Co robić?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, mogą to być objawy otępienie proszę zgłosić się z ojcem do neurologa,mktóry po osobistym badaniu zleci właściwe stępowanie. Pozdrawiam

Witam, prawdopodobnie Pani tata wymaga pomocy lekarza psychiatry, zdiagnozowania, skoro nie mogą Państwo doprowadzić go do odpowiednich specjalistów można spróbować poprosić o wizytę domową, np wizytę domowa psychiatryczną. Pozdrawiam serdecznie

Witam

Pojawiające się zachowanie może mieć związek z wiekiem Taty i zmianami jakie zachodzą w mózgu u osób w podeszłym wieku. Proponuje konsultacje z lekarzem psychiatra. Odpowiednio dobrane leczenie powinno poprawić stan Taty.

Pozdrawiam
Joanna Gałczynska-Adamiak