W jaki sposób poddać się kontrolnemu badaniu cukru, kiedy lekarz nie chce wystawić zwolnienia?

Stwierdzono u mnie cukrzycę , od lekarza pierwszego kontaktu dostaję skierowanie na badania kontrolne na cukier na czczo i po 2 godzinach po posiłku . Wiąże się to z nieobecnością w pracy . W związku z tym mam pytanie , w jaki sposób mam poddać się badaniu , kiedy lekarz nie chce na tę okoliczność wystawić zwolnienia lekarskiego ? Niestety urlop mam już wykorzystany w całości ,a nawet gdybym miał to pracodawca nie ma obowiązku udzielenia mi urlopu w każdym momencie dla mnie korzystnym .

Milena Lubowicz

Poddanie się badaniu krwi nie jest powodem do wystawienia zwolnienia lekarskiego. Rozumiem, że jest to dla Pana problem, ale niestety zgodnie z obowiązującymi przepisami lekarz nie może na tę okoliczność wystawić zwolnienia L4.
Pozdrawiam