W jaki sposób uciec od tego rodzaju znęcania?

Witam. Ojciec sie nade mna zneca. Probowal nawet pobic. Wyzwiska I docinki sa na porzadku dziennym. Mieszkamy razem bo jestem w ciazy I mama bardzo mi pomaga , ale na ojca wplywu nie ma. Dom nie nalezy do niego wiec wyrzucic mnie nie moze. Jestem bez srodkow do zycia , samotna. Co moge zrobic by ojciec dal mi spokoj?

Witam Panią Serdecznie,

Zapraszam Panią do pomocnych namiarów telefonicznych i kompendium wiedzy na temat przemocy:
Centrum Praw Kobiet: (22) 621-35-37
Niebieska Linia: (22) 668-70-00, 801-120-002
Pomoc ofiarom przemocy: (22) 666-00-60
Policyjny telefon zaufania: 800-120-226.

W/w informacje ze strony:
https://portal.abczdrowie.pl/przemoc-psychiczna-w-rodzinie

Życzę Pani znalezienia siły w słabości,
Irena Mielnik-Madej

Dzień dobry. Myślę, że najistotniejsze jest znalezienie jak najszerszego wsparcia. Pisze Pani, że pomaga Pani mama. Czy pomaga również chroniąc Panią, w tym szczególnym czasie jakim jest ciąża, przed tymi nagannymi i przemocowymi zachowaniami ojca? Jeżeli obie Panie jesteście zgodne, że to zachowanie nie powinno mieć miejsca i jednocześnie nie potraficie tego zatrzymać, obie musicie szukać wsparcia. Proszę zorientować się w najbliższym Ośrodku Pomocy Społecznej z jakiej pomocy profesjonalistów mogłyby Panie ewentualnie skorzystać. Poza tym, proszę pamiętać, że stosowanie przemocy jest przestępstwem i można je zgłosić właściwym organom. Z całą pewnością nie jest to najlepszy czas dla Pani na konfrontację z, jak się domyślam, trwającą dłużej sytuacją, ale uczulam Panią, że będąc mamą nie będzie łatwiej. Poza tym jest Pani odpowiedzialna już nie tylko za siebie, ale również za stworzenie bezpiecznego miejsca na świecie mającemu pojawić się dziecku. Warto zastanowić się czy nie jest to dość determinujący powód do zapewnienia sobie pomocy i postawienia granic. Mama Pani pomaga, ale również nie potrafiła Pani uchronić przed taką relacją z ojcem jaką Pani opisuje. Proszę nie powtarzać tego schematu i spróbować sobie wyobrazić jakich działań by Pani oczekiwała od swoich rodziców, by poczuć się dobrze i bezpiecznie. Z podobnymi pragnieniami przyjdzie na świat Pani dziecko. Proszę mi wierzyć, może Pani zdziałać bardzo dużo i nie musi sama. Są w tym celu stworzone różnego rodzaju instytucje i organizacje. Proszę zawalczyć o dobre życie dla Pani i dziecka. Trzymam kciuki. Wysiłek będzie duży, ale nagroda wspaniała. Pozdrawiam.

Witam,

może Pani zgłosić przemoc ze strony ojca na komisariacie policji, wszcząć procedurę niebieskiej karty, cały proces przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią
Nie napisała Pani, gdzie Pani mieszka.
Myślę zatem, że powinna Pani skontaktować się
z Ogólnopolskim Pogotowiem dla Ofiar Przemocy
w Rodzinie "Niebieska Linia", tel: 801 12 00 02
(linia czynna od poniedziałku do soboty w godz. 8.00 do 22.00,
w niedziele i święta w godzinach 8.00 - 16.00)
Dyżury pełnią przeszkoleni specjaliści: psycholodzy i prawnicy.
Proszę poprosić zarówno o pomoc psychologiczną jak i prawną.
Specjaliści pomogą Pani znaleźć właściwe rozwiązania
prawne oraz napisać odpowiednie pisma do sądu,
instytucji czy urzędu.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl