W jakim czasie po ekstrakcji można założyć implant?

Witam. Chodzę do dentysty który jest ortodontą.Mam do usunięcia korzenie.Czy wybrać chirurga czy zwykły dentysta tak samo go usunie?W jakim czasie po ekstrakcji moża założyć implant?Całkowice po zagojeniu czy już w trakcie gojenia?Pozdrawiam

Dentysta powinien podjąć decyzję,czy poradzi sobie z usunięciem czy nie. Można też powierzyć usuwanie zębów temu,kto będzie w przyszłości osadzał implanty.Są różne możliwości implantowania. Natychmiastowe- bezpośrednio po usunięciu, wczesne- do 2 tygodni po usunięciu zęba, późne- po wygojeniu. Pozdrawiam