W jakim wieku powinno się mieć swój pierwszy raz?

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Nie ma określonej granicy wieku, kiedy już powinno się mieć swój pierwszy raz za sobą. Każdy człowiek decyduje o tym indywidualnie. Warto, żeby taka decyzja wynikała z indywidualnych wewnętrznych potrzeb danej osoby oraz jej dojrzałości do rozpoczęcia współżycia.
Rozpoczęcie aktywności seksualnej to bardzo ważny krok w życiu i dlatego nie warto się z nim spieszyć, gdyż często pierwsze doświadczenia w tej sferze decydują o dalszym życiu seksualnym. Warto także pamiętać, że seks to nie tylko beztroska zabawa, ale również odpowiedzialność. Dlatego decydując się na rozpoczęcie współżycia należy brać pod uwagę także konsekwencje takiego kroku.

Pozdrawiam