Wiarygodność domowego testu na HIV

Witam ,w połowie sierpnia miałam kontakt seksualny który nie został zabezpieczony,dziś jest 7 tydzień i właśnie wystąpiły u mnie objawy takie jak ból gardła,głowy i ogóle osłabienie,czy powinnam się martwić że są to pierwsze objawy wirusa HIV?po jakim czasie mogę zrobić test ?i czy test domowy będzie wiarygodny bo mieszkam w usa i tu taki test jest dostępny w aptece

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej tak, choć nie wydaję mi się aby obecne objawy miały związek z HIV.