Woda w jądrze po operacji przepukliny pachwinowej

4 tygodnie temu miałem operacje na przepuklinę pachwinową prawostronną. Po 3 tygodniach po operacji był na kontroli i usg wykazało, że w prawym jądrze mam wodę. Proszę o odpowiedź, jak długo taka woda może się utrzymywać i czy sama się wchłonie?

Jeśli wytworzyła się niewielka ilość płynu w otoczkach jądra to nie ma powodu do niepokoju. Po takim zabiegu może się tak zdarzyć. Z reguły taki płyn wchłania się samoistnie. Okres wchłonięcia się takiego płynu to kilka tygodni (około 6-8).