Wskazania do stosowanie Euthyrox przy problemach z TSH

Od 1,5 roku biorę euthyrox,wcześniej mniejsze dawki,teraz 100. Tsh się nie normuje,dzisiaj 2,55 i ciągle tyje,nie widzę poprawy w samopoczuciu.dzisiaj zadałam antyTG 17.59 i antyTPO 0,52.nie mogę znaleźć lekarza,który mnie poprowadzi i nie wiem czy jest sens brać nadal euthyrox skoro nie widzę różnicy i wyniki też nie wykazują różnicy. Bardzo proszę o pomoc

Dzień dobry,

Jeśłi odstawi Pani nagle Euthyrox, TSH nagle poszybuje w górę i samopoczucie może się jeszcze pogorszyć. Średnie TSH w Pani grupie wiekowej wynosi ok. 1,5. Do takich wartości w Pani przypadku należy dążyć. Warto jednak spojrzeć na Panią "całościowo", ale do tego potrzebny jest dokładny wywiad lekarski i badanie fizykalne. Proszę oznaczyć sobie współczynnik HOMA-IR - oznaczająć glukozę i insulinę we krwi z jednego pobrania. Być może to insulinoporność jest przyczyną Pani problemów z masą ciała.Proszę rónież wykonać usg tarczycy i poprosić o wyliczenie objętości gruczołu. Przeciwciała ma Pani w chwili obecnej w normie, być może tarczyca jest mała lub są zmiany w jej echogeniczności. Warto również zwracać uwagę na odpowiednią dietę i być aktywną fizycznie. Wydatek energetyczny musi być większy niż dowóz kalorii, wtedy następuje redukcja masy ciała.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz