Wykrycie hiperprolaktynemii u 20-latki

Dzień dobry , Mam na imię Karolina i mam 20 lat. Wykryto u mnie hiperprolaktynemie jakis miesiąc temu, bo mój okres ciągle się spóźnial. Ostatnia miesiączkę miałam 20 Czerwca i kolejna dostałam wczoraj czyli 19 września dzięki zażywaniu leku Bromergon. Ale jest ona jak na razie równie skąpa jak dwie poprzednie. Czy to powód hiperprolaktynemii? Wynik prolaktyny u mnie to 133,50. Proszę o odpowiedź . Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Skąpe miesiączki to objaw, a nie przyczyna hiperprolaktynemii. Wskazane jest jednak poszukiwanie przyczyny podwyższonej prolaktyny. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą endokrynologiem.