Wykrycie toxoplazmozy gondi w ciąży

Dzien dobry wykryto u mnie toxoplazmoze gondi,chodze z tym juz od marca wynik pokazywal wtedy Toxoplazma gondi -p'c IgM 2,89 obecne a w czerwcu 2,44 wyslali mnie do przychodni chorob zakaznych i tam wynik otrzymalam taki anty Toxoplasma gondii IgM - 0,85; IgG 77IU\ml;awidnosc IgG wysoka -0,342.Bym chciala sie dowiedziec czy w moim przypadku zagraza to dziecku i czy dziecko urodzi sie zdrowe.Bo lekarz jak narazie nic nie wspomnial o tym zebym brala antybiotyk.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Dopiero wynik powyżej 300 jednostek przeciwciał IgG może oznaczać niedawne lub trwające zakażenie. Poziom IgM nie wskazuje na świeże zakażenie.