Wymioty i krwawa biegunka

Nad ranem z czwartku na piątek (wolne dni) dostałam ostrą krwawą biegunkę i wymioty. Zażywam Imodium, środki przeciwbólowe Apap, piję wodę niegazowaną i uzupełniam elektrolity Orsalit 3 x dziennie. Dzisiaj jest trochę lepiej - nie wiem co robić dalej? Jestem przerażona, nadmieniam, że 15 i 16 maja 2011r. przeszłam 2 operacje z powodu rozlanego zapalenia kałowego otrzewnej, perforacja esicy (prawdopodobnie w przebiegu zmienionego zapalenia uchyłku), niedrożność przewodu pokarmowego. Na pół roku miałam wyłonioną stomię. 6 grudnia 2011r. miałam ponownie operację odtworzenia ciągłości przewodu pokarmowego. 19 grudnia 2011 roku zostały wyjęte wszystkie szwy - czułam się bardzo dobrze. Proszę o pomoc, czy mogę w domu dotrwać do poniedziałku, zażywając leki bez recepty. Za poradę dziękuję.

Witam serdecznie!

W Pani przypadku z powodu tak licznych obciążeń i niedawnych zabiegów operacyjnych wskazana jest pilna konsultacja z lekarzem. Proszę nie ryzykować i nie leczyć się na własną rękę, a skorzystać z pomocy lekarza, który będzie miał możliwość wykonania badania lekarskiego, dokładnego zebrania wywiadu oraz wkonania badań dodatkowych, tym bardziej że na razie nie znamy powodu pojawienia się objawów - mogą one świadczyć o zakażeniu, ale również mogą byc spowodowane chorobą zapalną jelita - oba stany wymagają wdrożenia leczenia i wykonania badań dodatkowych.

Pozdrawiam