Wymioty po 16. tabletce z pierwszego opakowania

Witam. Mam 22 lata, biorę tabletki antykoncepcyjne Yasmin. Biorę je o 20:00 i tak też wczoraj wzięłam, jednak później coś zjadłam i o godzinie 00:12 wymiotowałam. W ulotce pisze, że tabletki wchłaniają się do 3-4h, więc minęły równo 4 godziny. Nie wzięłam dodatkowej tabletki jednak teraz zastanawiam się czy dobrze zrobiłam. Była to 16 tabletka z pierwszego opakowania.

Renata GrzechociĹska

Po takim czasie preparat powinien się już wchłonąć. Nie ma potrzeby przyjmowania następnej tabletki. Jeśli się Pani obawia, może Pani zastosować przez 7 dni dodatkową antykoncepcję.