Wynik badania bHCG a tydzień ciąży

Witam. Wynik badania bHCG wynosi 1000. W ktorym tygodniu ciazy moge byc ? I czy możliwe jest po wyniku tego badania wykryć czy ciaza moze byc obumarła ?

Magdalena StusiĹska

Licząc od daty ostatniej miesiączki powinien to być 5-6 tydzień ciąży. Proszę jak najszybciej udać się do ginekologa który zaopiekuje sie Panią i dzieckiem. Jeśli ciąża jest obumarła HCG nie będzie narastało w kolejnych badaniach, ale zatrzyma się lub będzie spadać.

Aleksander Ropielewski

Nie jest to badanie dedykowane diagnostyce ciąży obumarłej, chociaż wyraźny spadek poziomu bHCG w kolejnych badaniach może o tym świadczyć. Jest to ok. 5-6 tydzień ciąży licząc od daty ostatniej miesiączki.